20.04.2021

Святослав Клічук: «Угоду мерів у Рівному треба якнайшвидше наповнити конкретним змістом»!

Зменшення викидів СО2 на 30% до 2030 року! Таку фактичну обіцянку надало місто в умовах підписання «Умови мерів щодо клімату та енергії». Для того, щоб ця подія не втратила свого значення, потрібно вибудувати стратегію міста в цьому напрямку. Основна – написати та втілити «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату».

Якщо місто не напише і не виконуватиме «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату», його можуть виключити з Угоди. А це – втрата перспектив для інвестицій, ґрантів та конкурсів щодо енергоефективності.

Виявляється, що минула каденція Рівнеради під головуванням Володимира Хомка вже підписувала Угоду. Однак на той момент було багато причин, чому документ лишився формальністю.

Депутат ГОЛОСу Клічук Святослав на сесії Рівнеради пропонував скоротити терміни написання «Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату» на пів року, або рік. Однак це зауваження не підтримали, бо це «нереально».

Як зробити так, щоб у Рівному повітря стало чистішим та жити стало комфортніше?

Ми пропонуємо дотримуватися таких важливих кроків:

1. Професійно написати та реалізувати «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату», використавши актуальні дані викидів у місті, а не застарілі, як це було минулого разу

2. Залучити до створення Плану експертів та громадські організації, дотичні до питань екології.

3. План повинен містити реальні дії, які місто може здійснити уподовж наступних 9 років, а також частину «Адаптація міста до зміни клімату».