01.02.2021

«Рівне звучатиме багатогранніше від Північного до Ювілейного», – заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова

Минув місяць відколи депутатка «ГОЛОСу» Марина Кузмічова стала заступницею Олександра Третяка. Її територія відповідальності в місті за гуманітарний напрямок: освіта, туризм, культура, спорт та молодь. Як змінитися Рівне через 5 років у цій сфері – у нашому інтерв’ю.

– Марино, розкажи про свою благодійну діяльність, завдяки якій тебе знають у місті.

– Останні 12 років я була головою правління БО «Серце дітям України», заснувавши організацію фактично з нуля. Напрямок організації – ремонти відділень, допомога хворим діткам, купівля обладнання. Найбільш значимий для мене проект, який нам вдалося реалізувати – відкриття першого дитячого паліативного відділення на базі Рівненського обласного будинку дитини. І зараз ми на фінішному етапі відкриття другого дитячого паліативного відділення.

– Хто зараз займається благодійною організацією?

– Зараз організацію очолюватиме Тетяна Кідрук. Я досі раджу, допомагаю та підказую, передаю свої навики. Тому організація і надалі продовжуватиме працювати.

– Твоя музична і педагогічна діяльність?

– 10 років працювала у «Рівненській державній музичній школі №2» педагогом по класу «сопілка». Потім відкрила власну приватну музичну школу, працюючи в ній викладачем.

Донині граю в оркестрі «Наспів» у нашому міському Будинку культури. З усіх своїх попередніх діяльностей лишила лише цю.

– Уже місяць відколи ти – заступниця міського голови з гуманітарних питань. Що конкретно вдалося зробити за цей час?

– Поки я займаюся базовими дослідженнями роботи всіх управлінь. А щодо конкретного, то саме моєю ініціативою було продовжити канікули під час локдауну у школах міста. Відразу підтримав цю ініціативу і міський голова, і комісія ТЕБ та НС.

– З чим було пов’язане це рішення?

– По-перше, ми отримували дуже багато скарг від батьків щодо дистанційного навчання. Особливо від багатодітних сімей, які не мають достатньої кількості планшетів, ноутбуків, щоб забезпечити всіх дітей.

По-друге, жодне дистанційне навчання не порівняти з очним. Тому, якщо у нас була можливість продовжити канікули – ми це зробили, щоб діти могли опрацьовувати навчальний матеріал звичним для себе способом у школі. Тобто замість двох тижнів дистанційного навчання, ми залишили один.


Марина Кузмічова з міським головою та профільними заступниками

– Тобі вже вдалося охопити масштаби нової відповідальності?

– Мій робочий день починається о 8.00 ранку і закінчується о 20.00 вечора. Мені бракує часу, щоб об’їхати навчальні заклади, спортивні школи, підліткові клуби. Щодня багато нових знайомств, наради з міським головою. Досі в процесі ознайомлення з кожним профільним управлінням. І от те, що наприклад, уже бачу і намагаюся запровадити – консолідація кожного управління між собою.

Процеси, за які відповідальні управління щодо підпорядкованих комунальних закладів:

- комунальні (належне утримання комунальних закладів, ремонти, утеплення приміщень, сприяння в процесах благоустрою закладів);

- освітні:

1) якісне впровадження реформ і рекомендацій МОН; 2) сприяння професійному розвитку педагогів; 3) впровадження потрібної та цікавої позашкільної освіти в школах (гуртки)

- Виховні процеси.

– Які плани на перші пів року діяльності?

– Передусім, якщо дозволить епідеміологічна ситуація, ми плануємо відновити культурні, спортивні заходи. Мені хочеться оживити місто. Щоб Рівне звучало від Північного до Ювілейного, а не лише в центрі під час державного чи міського свята. Я сподіваюся, щоб вже на День Незалежності нам вдасться це реалізувати.

Я однозначно за професійніший підхід. Адже мене кардинально не влаштовує ситуація, коли на «Різдвяні піснеспіви» під час шаленого вітру та дощу на відкритій сцені виступають діти. Такого більше не буде. Для мене важливо, щоб діти виступали у нормальних, безпечних для здоров’я умовах.

– А які плани на довгострокову перспективу?

– Один з найбільших викликів сьогодні – стан першої музичної школи. Ремонт розпочатий ще минулого року. Приміщення старе. Згідно із проектно-кошторисною документацією воно потребує повної реконструкції всередині. Зараз я долучаю експертів для аналізу стану школи і пошуку рішень. Крім того потрібно знайти приміщення, куди можна перемістити всі навчальні класи, які знаходяться в цьому корпусі. Завдання непросте, адже потрібно як мінімум 25 класів, кожен з яких буде задіяним 6-7 годин щодня.

Друге – поява громадських просторів у кожному мікрорайоні нашого міста. Громадський простір – це місце, де різні цільові групи могли б приходити, спілкуватися, генерувати ідеї, створювати проекти. Тобто це буде майданчик, який створюватиме умови для об’єднання громади задля креативного розвитку міста.

Третє – ми будемо створювати нові сучасні, креативні фестивалі, цікаві заходи, які б стали родзинкою Рівного. Є бачення та розуміння важливості підтримки цікавих та креативних проектів співфінансуванням.

Це виглядатиме приблизно так: ГО або ініціативна група молоді виграли грант, наприклад, в Українському культурному фонді. Більшу частину фінансує УКФ. Від міста потрібна лише певна частка фінансування. Це дасть можливість масштабувати підхід до заходів та проектів.

Нещодавно зустрічалася з представниками громадських молодіжних організацій. Було прикро чути, що співпраці з владою досі в них особливо не було. А коли вона могла відбутися, то перешкодами ставали бюрократичні процеси, через які складно було отримати кошти з бюджету міста для молодіжних ініціатив. Тому я планую разом з профільним управлінням максимально спростити ці процеси.

До того ж маю в планах організувати єдиний центр для активної молоді, де вони могли б обмінюватися досвідом, спілкуватися, об’єднуватися.

Рівне повинне іти в ногу з часом, розвиватися та осучаснюватися. Насправді наше місто має дуже багато талановитих, ініціативних людей, яких просто потрібно почути.
3 грудня 2020 року відбулося перше урочисте засідання Рівненської міської ради. Марина разом із 4-ма кандидатами від "ГОЛОСу" стала депутатом міськради. Однак уже через місяць від депутатської діяльності довелося відмовитися на користь нової посади - заступниці міського голови

– Марино, під час виборчої кампанії «ГОЛОСу» ти йшла до рівнян з власними пропозиціями змін у місті. Якими вони були і чи маєш ти тепер важелі впливу, щоб реалізувати ці плани?

– Громадські простори, оживлення культурного життя в районах міста – практично все сказане було в моїх пропозиціях. В передвиборній програмі ми описували прагнення покращити стан шкіл, садочків. Звісно тут все залежить від бюджету міста в цілому. Але, якщо ми на всіх рівнях будемо співпрацювати, я гадаю, нам вдасться досягнути наших цілей.